Home page > Aktuality > Výcvik nepolevuje ani s koncem roku

Výcvik nepolevuje ani s koncem roku

V uplynulém období se uskutečnil u 1. pěší (výsadkové) roty intenzivní výcvik  ve střelecké a taktické přípravě. Náročnost výcviku spočívala mimo jiné také v tom,  že se konal ve Vojenském újezdu Libavá. Zkušení velitelé družstev se věnovali především novým příslušníkům výsadkové roty. Výcvik probíhal jak v denních tak i v nočních hodinách a byl zaměřen na vedení a řízení palby. V rámci tohoto výcviku bylo provedeno kontrolní cvičení ze stupně brigáda, které jednotka úspěšně splnila.

Nácviky 1. roty v taktických činnostech na stupni pěších družstev se vedly netradičně na „dráze bojovníka,“ která díky systému různých překážek simuluje „pestrost“ soudobého  bojiště, na němž mohou vojáci působit v rámci bojového nasazení. Taktický výcvik u výsadkové roty je vždy veden v duchu neustálého zdokonalování a posouvání psychických a fyzických hranic vojáků.

Poslední den pětidenního rotního vyvedení byl věnován výcviku v hodu ručních granátů. Vojáci byli prověřeni jak z teoretických znalostí, tak i z praktických dovedností při používání útočných granátů, které jsou důležitou zbraní výsadkáře.

Po týdnu ve výcvikovém prostoru se 1. rota v pořádku vrátila ke svému útvaru. Samotný výcvik je však považován za ukončený až po ošetření a uložení zbraní, techniky a veškerého materiálu. Tento „dril“ je zárukou, že je jednotka nejen personálně, ale i materiálně neustále připravena na další výkon služby.

„Ubi est concordia, ibi est victoria“ – „Kde je svornost, tam je vítězství“

 

Text a foto:                                                                                                      1. pěší rota

Fotogalerie

Nahoru