Home page > Aktuality > Střelecká soutěž družstev „O putovní pohár velitele 74. mechanizovaného praporu Bučovice“

Střelecká soutěž družstev „O putovní pohár velitele 74. mechanizovaného praporu Bučovice“

Každý rok velitel praporu pořádá soutěž družstev „O putovní pohár velitele 74. mechanizovaného praporu Bučovice“. Čtvrtek 9. září 2021 za krásného počasí jsme nastoupili na Střelnici Bučovice. Střelba z pistole a útočné pušky na určité vzdálenosti a v časovém limitu. Celkem jsme měli 4 disciplíny na dvou stanovištích, kde probíhala mířená a dynamická střelba. 14 tříčlenných družstev a jedno zastoupili váleční veteráni z Klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše Brno.

     

Soutěž zahájili a následně vyhlásili vítěze zástupce velitele mjr. Petr Liška s vrchním praporčíkem prap. Ivanem Vaňharou. Taktika družstva se ukázala v nejlepší disciplíně s názvem „Do spadnutí“. Tým měl celkem 14 nábojů, kdy každý střílející bude mít minimálním 3 náboje v zásobníku. Na signál timeru první střílející z týmu musí zasáhnout malý kovový terč (č. 21), po zásahu zbytek týmu zahajuje střelbu na velké kovové terče (č. 18) do zásahu. Po spadnutí všech kovových terčů zahajují střelbu na terč číslo 4 (nekrytě ležící figura s kruhy). Hodnotil se celkový čas a za nedodržení procedury byla penalizace. Tato disciplína se střílela jak z pistole, tak i z dlouhé pušky a byla pro všechny týmy nejvíce zajímavá a dynamická.

     

Na 3. místě se umístilo družstvo minometné baterie, 2. místo obsadila 1. mechanizovaná rota a stupně vítězů patřilo družstvu z 2. mechanizované roty. Celkově nejlepší střelec je rtn. Jiří Korčák 3. mechanizovaná rota.

     

     

Text, foto: rtm. Lucie Stehlíková

Nahoru