Home page > Aktuality > Den dětí v kasárnách 74. lehkého motorizovaného praporu

Den dětí v kasárnách 74. lehkého motorizovaného praporu

Ve čtvrtek 16. června 2016 vojáci 74.lmopr připravili pro žáky základních škol v Bučovicích, rodinné příslušníky a občany města Den dětí. Kdo se tedy vypravil do areálu kasáren v Bučovicích rozhodně nelitoval.

Jádrem dětského dne v areálu kasáren byly ukázky výstroje, výzbroje a techniky vojáků 74. lmopr pro všechny malé i velké návštěvníky. Celkem bylo připraveno sedm pracovišť. Postupně si návštěvníci prohlédli výzbroj a vybavení odstřelovačů, mohli si vyzkoušet „rozborku a sborku“ ručních zbraní, které mají vojáci ve výzbroji – útočnou pušku CZ 805 BREN a pistoli CZ 75 PHANTOM. Na nástupišti útvaru byla pro všechny návštěvníky připravena vojenská technika. Děti i učitelé si se zájmem prohlédli kolové bojové vozidlo PANDUR a lehké obrněné vozidlo IVECO. Velmi zajímavým bylo pro všechny návštěvníky pracoviště praporního obvaziště, kde se seznámili se základy poskytování první pomoci. Následně si děti mohly také vyzkoušet, co obnáší chemická příprava. Mnozí z přítomných nejen vyslechli výklad a shlédli ukázku, ale také si sami vyzkoušeli základní prvky osobní ochrany a to tím, že si nasadili ochranou masku a pláštěnku. Svoji fyzickou zdatnost si děti prověřili na překážkové dráze a ukázce bojového umění MUSADO. Zde byli také seznámeni se zásadami ochrany bezpečnosti vlastní osoby spojené s krátkou ukázkou sebeobrany. Velmi dobré zážitky si děti odnesli ze střelby na terč z airsoftových zbraní a mnozí využili, pod vedením lezeckých instruktorů, možnost absolvovat výstup na stěně lezeckého trenažéru JAKUB a následně absolvovat slanění z nejvyššího patra tohoto trenažéru.

Celkově hodnotíme akci jako velmi povedenou, s poměrně vysokou účasti a zájmem o vojenskou techniku, zbraně a výcvik. Organizace akce byla z pohledu učitelského sboru a dětí hodnocena velmi dobře.

Děkujeme za účast a těšíme se na Vás opět v příštím roce.

 

Text: zpracoval kpt. Jaroslav Dorko, npor. Lumír Svoboda

Foto: čet. Milan Valda

Fotogalerie

Nahoru