Home page > Aktuality > Aktivní zálohy opět cvičí

Aktivní zálohy opět cvičí

 

Po 15 měsících jsme vyrazili na cvičení, hlásili nadšeně naše AZ ze 74. mechanizovaného praporu Bučovice. Na výcvik nastoupilo 29 záložníků. Plánem výcviku bylo zdokonalit vojáky ve střelbě z ručních zbraní, v bojových drilech a patrolování.

     

První dva dny strávili na střelnici PS Daskabát ve VÚj Libavá, kde stříleli z Pistole vz. 82 a Samopalu vz. 58. Další dny procvičovali bojové drily, konkrétně kontakt s nepřítelem, překonávání nebezpečných prostor, reakci na dělostřelecký přepad a reakci na ostřelovače.

Byl vyhlášen bojový rozkaz, kde dostali jako hlavní úkol provést léčku na vozidlo. Následovala přípravná činnost, kde je součástí mimo jiné – příprava veškerého materiálu, zbraní, techniky, nácviky situací, které mohou jednotku v terénu potkat (léčka, kontakt s protivníkem a další).

Jednotky byly postupně zasazeny do prostoru, provedly několik kilometrů dlouhý přesun do určeného místa. Přenocovali v lese a ráno následovala léčka na vozidlo. Po splnění úkolu zahájili stahování do místa vyzvednutí. Během této činnosti byli přeúkolováni a měli vyhledat a zničit nepřítele ve svém prostoru.

     

Ke konci cvičení na ně čekal zátěžový test, který posiluje fyzickou a psychickou kondici. Obsahoval složení a rozložení ručních zbraní po zátěži – například běh, angličáky, práce s pneumatikou, výpady a zvedání kotouče nad hlavu a to vše v opakování.

Celou dobu výcviku mě příslušníci AZ nepřestávali překvapovat svým odhodláním, motivací a zapálením. Odvedli pořádný kus práce a za to jim patří velký dík,“ komentoval cvičení velitel AZ npor. Groll.

     

 

Nahoru