Home page > Aktivní zálohy

Aktivní zálohy

Začlenění jednotky AZ u 74. mpr

Nově vznikající jednotka aktivní zálohy u 74. mechanizovaného praporu je samostatnou součástí útvaru, z organizačního hlediska podléhá veliteli praporu. Skládá se ze třech mechanizovaných čet, čety zabezpečení a minometné čety. V současné době má naše rota 85 příslušníků aktivní zálohy.

Záměr zařazení jednotky AZ do života mateřského útvaru

Úkolem mechanizované roty AZ je dosáhnout takové úrovně vycvičenosti, aby byla schopna plnit úkoly na podporu činnosti praporu.

Výcviky probíhají primárně na území ČR. Důraz je kladen na společný výcvik vojáků z povolání a příslušníků aktivní zálohy včetně ostrých střeleb z ručních zbraní (Sa. 58 a Pi 82), který má přispět k vzájemnému sladění a secvičení.

Záměr výcviku jednotky AZ a jeho koordinace s výcvikem vojáků z povolání

Výcvik příslušníků aktivní zálohy je zaměřen především na základní taktické drily, střelby, řidičskou přípravu, zdravotní přípravu a v neposlední řadě Speciální tělesnou přípravu (boj z blízka, vojenské plavání, vojenské lezení). Výcvik je realizován systémem týdenních až dvoutýdenních cvičení (zpravidla 7-9 týdnů výcviku za rok, přičemž jedno cvičení je dvoutýdenní). Výcvik probíhá ve všech ročních období.

 

Kontakt pro žadatele o vstup do aktivních záloh

Náčelník skupiny přípravy AZ

npor. Mgr. Jiří GROLL

e-mail: grollj@army.cz

telefon: 601 582 453/973 454 557

 

 

Nahoru