Úvodní stránka > Aktuality > Druhý ročník střelecké soutěže o „Putovní pohár Klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše a velitele 74. lmopr“ v Bučovicích

Druhý ročník střelecké soutěže o „Putovní pohár Klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše a velitele 74. lmopr“ v Bučovicích

Dne 10. října proběhl 2. ročník střelecké soutěže o „Putovní pohár Klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše a velitele 74. lmopr“. Účastnilo se osm tříčlenných družstev a jedno družstvo tvořili příslušníci klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše.

 

Soutěž probíhala na pěší střelnici v Bučovicích a počasí opravdu přálo. Disciplíny byly celkem čtyři a střílelo se z pistole CZ SP-01 Phantom a také z útočné pušky CZ 805 BREN. Z obou zbraní se soutěžilo jak v mířené, tak i v dynamické střelbě a to na papírové terče i na terče kovové padající po zásahu.

Po sečtení všech bodů jednotlivců vyhrál první místo a pohár si odnesl rtm. Martin Weglorz příslušník štábu praporu.

Dále byly vyhodnoceny družstva, na třetím místě se umístilo družstvo 2. pěší roty, na druhém místě družstvo 3. pěší roty a nejlepšího umístění dosáhlo družstvo štábu 74. lmopr. Tomuto družstvu předal zástupce Klubu výsadkových veteránů Jana Kubiše putovní pohár, hlavní trofej soutěže.

„Jsem rád, že tato soutěž probíhá ve spolupráci s Klubem výsadkových veteránů Jana Kubiše Brno. Je žádoucí ukázat nové generaci vojáků zapálené a odhodlané veterány, kteří se zúčastnili i když věděli, jak těžké se bude prosadit v kolektivu profesionálů. Dnešní den nešlo ani tak o výsledky jako o udržování dobrých vzájemných vztahů, což si myslím, že se povedlo“ konstatoval vrchní praporčík 74. lmopr Bučovice prap. Stanislav Holotík.

 

 

Text a foto: rtm. Lucie Stehlíková, tisková mluvčí 74. lmopr Bučovice

     

     

     

     

Nahoru